Παρασκευή 30 Ιουλίου 2010

Ολυμπιακός – Μακάμπι : 2 - 1

Τη νίκη με 2-1 επί της Μακάμπι Τελ Αβιβ, πέτυχε ο Ολυμπιακός στον αγώνα για τα προκριματικά του Europa League.

Οι ερυθρόλευκοι έμειναν πίσω στο σκορ από το 18, όταν ο Μεντουνιανίν έδωσε προβάδισμα στη Μακάμπι με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, μετά την ...απόκρουση του Γκαλίτσιου.

Η εξέλιξη πάγωσε προς στιγμή τον Ολυμπιακό, ο οποίος παρά τις προσπάθειες δεν έβρισκε δρόμο για τα δίχτυα.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, στο 49, ο Μιραλάς, ο οποίος πιθανότατα ένιωσε τράβηγμα στο πόδι, έγινε αναγκαστική αλλαγή και τη θέση του πήρε ο Ζαϊρί.

Στο 60 η Μακάμπι έμεινε με δέκα παίκτες, καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Μπάνιγκ.

Οκτώ λεπτά αργότερα, στο 68, ο Ζαϊρί, με μακρινό σουτ φέρνει το παιχνίδι στα ίσα για τον Ολυμπιακό, ενώ το τελικό 2-1 έγραψε στο 73 ο Μήτρογλου.
πηγη:star.gr