Δευτέρα 1 Μαρτίου 2010

παο - οσφπ

νικητής ο παναθηναϊκός στο ντέρμπι του πρωταθλήματος μπάσκετ με αντίπαλο τον ολυμπιακό με σκορ 98-91!
το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο δεν χρήζει κριτικής!
οι πράσινοι σούταραν σε βαρέλι jack daniels (για όσους θυμούνται την σχετική διαφήμιση) και όχι στη στεφάνι του καλαθιού!
αποτέλεσμα της ευστοχίας τους ήταν τα 10/13 σουτ 3 πόντων που είχαν στο πρώτο ημίχρονο!!
στο 2ο ημίχρονο ο ολυμπιακός με καλύτερες επιλογές και τον τσίλντρες να ανεβαίνει και να παίρνει τα ηνία του σκοραρισματος για την ομάδα του!
αξίζει να σημειωθεί πάντως ότι οι κόκκινοι έπαιξαν, ίσως το πιο κρίσιμο παιχνίδι για την κανονική διάρκεια, χωρίς του καλύτερους ψηλούς τους , τον Λίνας Κλέιζα και τον Γιάννη Μπουρούση!
σα να παίζει ο παναθηναϊκός χωρίς Πέκοβιτς και Μπατίστ!

υ.γ δεν είναι ντροπή κύριοι διαιτητές να παίζεται 50-50 έναν αγώνα!!!
ο παναθηναϊκος και ο κάθε παναθηναϊκος δεν έχει την ανάγκη της βοήθειάς σας για να νικήσει έναν αγώνα!!!